پنیر پارمسان، پادشاه پنیرها

پنیر پارمسان

پارمزان یا پارمسان در صنعت لبنیات به «پادشاه پنیرها» معروف است و با نام پارمیجانو هم شناخته می‌شود. این پنیر از شیر گاو تولید می‌شود. این پنیر مدت زمان زیادی لازم دارد تا برسد و آماده شود. پارمیجانو رجیانو نام تجاری پنیرهای تولید شده در شهر پارما واقع در ایتالیا است که در واقع به شیوه‌ای خاص و فقط با سه ترکیب درست می‌شوند. بنابراین اکثر پنیرها با نام «پارمزان» اصل نیستند، بلکه فقط این نام را کپی کرده‌اند. اگر به دنبال پارمزان اصل هستید، آن‌هایی را بخرید که نشان پارمیجانو رجیانو داشته باشند.

فصل


این ماده غذایی در تمام طول سال قابل دسترس است.

بهترین روش‌های ذخیره و نگه‌داری پارمسان


  • پارمزان را به صورت قالبی بخرید و بعداً خودتان رنده‌اش کنید.
  • پنیر پارمزان را در کاغذ پوست یا وکس بپیچید و بعد از آن در صورت نیاز در بسته‌بندی پلاستیکی قرار دهید و در فریزر نگه‌داری کنید.
  • بسته‌بندی پنیر در پلاستیک توصیه نمی‌شود زیرا عدم عبور هوا باعث تسریع در رشد باکتری‌ها می‌شود. به‌علاوه، پنیر بو و مواد شیمیایی پلاستیک را به خود جذب می‌کند اما کاغذ پوستی یا وکس باعث می‌شود بوهای جذب شده از پنیر خارج شوند و پنیر دیگر بویی به‌خود نگیرد.

طرز تهیه انواع غذا با پنیر پارمسان


[ get-recipe id=”153″]

[ get-recipe id=”1330″]

[ get-recipe id=”2386″]

نکات مربوط به پخت پارمسان


  • غذایی که پارمزان دارد آنقدر خوشمزه می‌شود که طعمی فراتر از تک‌تک مواد تشکیل‌دهنده‌ غذا می‌گیرد. این موضوع در مورد غذاهایی مانند اسپاگتی کاربونارا و فتوچینی آلفردو صدق می کند. وقتی این پنیر را در پاستا بریزید، دیدتان نسبت به پاستا به‌کلی عوض می‌شود؛ فقط کافیست که از پارمزان خوب و مرغوب استفاده کنید.
  • پارمزان ترکیبی عالی در کنار بقیه پنیرها با نان یا کراکر و میوه خشک یا مربا است. اگر چند قطره سرکه بالزامیک چندساله هم رویش بریزید طعم فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.
  • در انواع پاستا، سوپ، ریزوتو (نوعی غذای ایتالیایی) و سالاد، پارمزان رنده‌شده بریزید تا بافتی نمکین و غلیظ به خوراک‌تان بدهد.

استفاده‌های هوشمندانه


تکه‌های پارمزان را نگه دارید و در فریزر قرار دهید تا بعداً در سوپ و خورشت‌های دیرپز از آن‌ها استفاده کنید.

خاصیت‌های پارمسان برای سلامتی


پارمزان سرشار از پروتئین است، به‌گونه‌ای که هر 50 گرم آن بیش از 20 گرم پروتئین دارد. این ماده هم‌چنین منبع خوبی از کلسیم محسوب می‌شود.

پنیر پارمسان

ویژگی‌های علمی


پارمزان حاوی 33 درصد پروتئین است؛ در صورتی‌که گوشت کم‌چرب 20 درصد پروتئین دارد. هضم گوشت حیوانی 4 ساعت طول می‌کشد اما هضم پارمزان تنها 45 دقیقه زمان می‌برد.

منبع: سایدشف

درباره حدیث صالحی

حدیث صالحیاین پروفایل حدیث صالحی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *