هندوانه، پرطرفدارترین میوه تابستانی

هندوانه

هندوانه در اصل متعلق به آفریقای جنوبی است. این میوه برای اولین بار بیش از 5000 سال بیش در مصر کاشته شد و درواقع، هسته آن را در آرامگاه توت عنخ‌آمون پیدا کردند! هندوانه 1200 نوع مختلف دارد و به جز رنگ قرمز، حتی به رنگ های زرد و سفید هم دیده می شود. هندوانه ها از خانواده کدوییان هستند که خیار، کدو گردویی و کدو تنبل هم جزو آن دسته به حساب می آیند.

هندوانه در چه فصل‌هایی کاشته می‌شود؟


تابستان (تقریبا بین ماه مرداد تا مهر)

بهترین روش‌های ذخیره و نگه‌داری هندوانه


  • سعی کنید هندوانه‌ای بخرید که نسبت به ابعادش سنگین باشد. قسمت زیر شکم هندوانه باید لکه‌ای زرد یا کرمی رنگ داشته باشد که نشان می دهد به اندازه کافی رسیده‌است. اگر لکه زیرین هندوانه هنوز سبز یا سفید باشد، به این معناست که هندوانه نرسیده!
  • به دنبال هندوانه هایی بگردید گه هیچ قسمتی از پوسته آن له و نرم نشده باشند. همچنین هندوانه باید متقارن باشد؛ یعنی اگر آن را از وسط دو نصف کنید، دو طرف آن باید یک شکل و یک اندازه باشند.
  • بهتر است هندوانه را بعد از خرید سریع بخورید چون این میوه در دمای اتاق دوام زیادی نمی آورد. بعد از قاچ کردن هندوانه، باقی‌مانده آن را داخل پلاستیک نایلونی بپیچید و آن را در یخچال بگذارید. هندوانه باز شده، تا چهار روز در یخچال سالم می ماند.

طرز تهیه انواع دسر با هندوانه

نکات مربوط به مصرف هندوانه


هندوانه به تنهایی طعم خیلی خوبی دارد ولی اگر ذره‌ای نمک به آن اضافه کنید، مزه شیرین خود را بیشتر نشان می دهد.

همچنین می توانید قاچ های بزرگ و ضخیمی از هندوانه جدا کنید و  دو طرف آن را روی باربکیو بگذارید. با این کار، سطح هندوانه حالت کاراملی پیدا می کند و بسیار خوش‌طعم می شود.

یکی دیگر از راه های استفاده از هندوانه در وعده های غذایی، این است که صبح ها، آن را به جای آبمیوه داخل اسموتی هایتان بریزید یا به‌صورت قالب یخ درآورید و به جای یخ از آن استفاده کنید. این کار حالتی آبکی و تازه به اسموتی هایتان می دهد و باعث می شود از صبحانه لذت ببرید. برای تهیه سالاد میوه سالسا هم می توانید از هندوانه استفاده کنید. این میوه خوشمزه همچنین مکمل خوبی برای ماهی کبابی به حساب می آید و می توان هنگام سرو چیپس تورتیلا هم از آن استفاده کرد.

استفاده های هوشمندانه از هندوانه


  • ژله هندوانه یکی از بهترین دسرهایی است که می توانید با هندوانه درست کنید. طرز تهیه این دسر را در لینک زیر برایتان قرار داده‌ایم.
  • همچنین می توانید پوسته هندوانه را در آب‌نمک بخوابانید یا با آن ترشی درست کنید. ترشی پوست هندوانه چاشنی خوبی برای کباب است. کافی است یکبار آن را امتحان کنید و ببینید چقدر خوشمزه و اعتیادآور است!
  • هندوانه ها را به صورت تکه های یخ قاچ کنید و آن ها را در فریزر بگذارید. می توانید در روز های گرم تابستان به جای یخ از این هندوانه ها استفاده کنید.

خاصیت های هندوانه برای سلامتی


هندوانه سرشار از لیکوپن است؛ این ماده‌ برای تقویت رگ های قلب و سلامت استخوان ضروری است و هندوانه به‌طرز عیجیبی لیکوپن زیادی دارد. یکی دیگر از فواید هندوانه خاصیت آنتی اکسیدان و ضدالتهاب فوق‌العاده‌ آن است. هندوانه های قرمز و رسیده از همه انواع هندوانه ها، لیکوپن بیشتری دارند.

علاوه بر این، هندوانه مملو از ویتامین سی است و به تولید کلاژن کمک زیادی می کند. کلاژن نوعی بافت پیوندی است که در ارگان ها، غضروف ها و پوست بدن قرار دارد. بنابراین اگر می خواهید پوستی یکدست و سالم داشته باشید، هندوانه بخورید.

درست است که هندوانه درکل مواد مغذی زیادی دارد اما گوشت خارجی آن منبع غنی تری از مواد مغذی به حساب می آید. بنابراین فقط مغز هندوانه را نخورید و قسمت های بیرونی آن را هم فراموش نکنید.

ویژگی های علمی


  • هندوانه از 92 درصد آب تشکیل شده‌است!
  • هسته های سفیدرنگ داخل هندوانه، هسته به حساب نمی‌آیند و درواقع پوشش هایی توخالی هستند که هسته داخل آن ها تشکیل نشده.
  • هندوانه هایی که هسته ندارند، از لحاظ ژنتیکی دستکاری نشده‌اند، بلکه با عمل پیوند میوه آن ها را به این شکل درآورده‌اند. همچنین احتمال دارد هندوانه ها بی‌هسته نوعی از 1200 مدل هندوانه مختلفی باشند که در دنیا یافت می شود.
  • بیش از 85 درصد هندوانه های تولیدی امروزه بدون هسته هستند!

منبع: سایدشف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *