طرز تهیه انواع دسر

با خوردن دسر خوش‌اخلاق‌ شوید

خوردن دسر می‌تواند مستقیما بر خلق‌ و خوی افراد تاثیر بگذارد. دسرهایی که کربوهیدرات زیادی دارند به مغز شما در تولید سروتونین کمک می‌کنند و باعث بهبود حالات روحی‌تان می‌شود.

فواید استفاده از دسرهای شکلاتی

در بدن ما مواد شیمیایی به نام رادیکال آزاد وجود دارد. وجود میزان زیادی رادیکال آزاد در بدن می‌تواند به سلول‌ها صدمه بزند و باعث سرطان شود. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که می‌توانند فعالیت رادیکال‌‌های اضافی در بدن را متوقف کنند. شکلات‌ها مخصوصا شکلات‌های تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و همین امر ارزش غذایی دسرهایی که در آن‌ها از شکلات استفاده شده را به خوبی نشان می‌دهد.

فواید استفاده از بستنی به عنوان دسر

در تهیه بستنی از شیر و خامه استفاده می‌شود به همین خاطر شیر و خامه سرشار از کلسیم و ویتامین D هستند. پس استفاده از بستنی به عنوان دسر و یا استفاده از دسرهایی که در آن‌ها از بستنی استفاده شده باعث استحکام استخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان می‌شود.

مزایای آماده کردن دسر در منزل

یکی از نگرانی‌های افراد در استفاده از دسرها وجود مقادیر بسیار زیادی از مواد قندی و چربی در آن‌ها است. اگر شما بتوانید دسرها را خودتان در منزل آماده کنید پس می‌توانید میزان قند و چربی که در آن‌ها استفاده می‌شود را کنترل کنید و مطابق با نیاز و سلیقه‌ خودتان مقادیر آن‌ها را تغییر دهید.

انواع بستنی‌های جذاب

ساده‌ترین دسرها

دسرهای مناسب برای مهمانی‌های رسمی

دسرهای مناسب برای دورهمی‌ها و تولدها

انواع چیزکیک

دسرهای ایرانی

One Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *