آواکادو، میوه‌ای جالب و جذاب

آواکادو

آواکادو میوه بسیار منحصربفردی است. این میوه در آب و هوای گرم بین 45 درجه سانتی گراد (در شمال) و 60 درجه سانتی گراد (در جنوب) رشد می کند. آواکادو روی درخت می روید ولی فقط زمانی که آن را از درخت جدا کنید رسیده می شود! این محصول در همه جا هنوز با دست برداشت می شود.

آواکادو در چه فصل‌هایی کاشته می‌شود؟


تمام ماه های سال

بهترین روش‌های ذخیره و نگه‌داری آواکادو


  • موقع خرید آواکادو، سعی کنید کلاهک یا چوب بالای یکی از آن ها را بکَنید؛ اگر خیلی راحت جدا شد، یعنی آواکادو رسیده ولی اگر سفت چسبیده بود و از جایش تکان نخورد، به این معناست که هنوز نرسیده‌‌است. اگر رنگ پوست آواکادو سبز باشد، برای پخت میان‌وعد بسیار مناسب است ولی اگر قهوه‌ای‌رنگ باشد، یعنی بیش از اندازه رسیده و خودش حالت خمیری دارد.
  • اگر آواکادوی سفت یا خیلی سبز بخرید، بین چهار تا پنج روز طول می کشد تا برسد. باید آن ها را روی کابینت و در دمای اتاق نگه‌داری کنید.
  • اگر برای رسیدن آواکادوها خیلی عجله دارید، می توانید آن ها را همراه با یک عدد موز داخل کیسه‌ای کاغذی بگذارید تا سریع تر برسد.
  • اگر آواکادوها را بعد از رسیده شدن داخل جامیوه یخچال نگه‌داری کنید، تا ده روز سالم می مانند.
  • اگر آواکادوئی را قاچ کردید و فقط نصف آن را استفاده کردید، باید بگذارید هسته داخل نصفه دیگرش بماند و آن را داخل فریزر بگذارید تا سالم بماند.

نکات مربوط به پخت آواکادو


رنگ گوشت آواکادو به محض تماس با اکسیژن هوا، قهوه‌ای می شود. بنابراین فقط چند لحظه قبل از سرو می توانید آن را قاچ کنید. اگر کمی آب نارنج روی آواکادو بریزید، رنگ آن دیرتر عوض می شود. برای پخت آواکادو، آن ها را از وسط نصف کرده و هسته‌شان را خارج کنید. سپس برای سه دقیقه آن را روی باربکیو بگذارید تا رد گریل روی آن ها بیفتد. این کار باعث می شود آواکادوها طعم دودی خوبی بگیرند و به سس گوآکاموله، سالاد یا هر غذای دیگری که می خواهید با آن ها درست کنید، مزه بهتری بدهند.

یکی دیگر از روش های پخت آواکادو این است که آن را از وسط دونیم کنید و با چاقو هسته‌اش را دربیاورید. سپس داخل فر بگذارید و با سس داغ برای صبحانه میل کنید.

استفاده های هوشمندانه از آواکادو


  • دفعه بعد که خواستید مقداری کیک براونی درست کنید، به جای کره داخل آن آواکادو بریزید. آواکادو پر از مواد مغذی و چربی های سالم است و جایگزین خوبی برای کره به حساب می آید.
  • اگر موهایتان به تقویت احتیاج دارند، می توانید از آواکادو استفاده کنید. کافی است نصف یک آواکادو را له کنید و سپس دو عدد سفیده تخم مرغ به آن اضافه کنید. قبل از حمام این مخلوط را روی موهایتان بمالید و بگذارید برای 15 دقیقه بماند تا مرطوب شود. سپس به حمام بروید و مثل همیشه سرتان را با شامپو بشویید.

خواص آواکادو برای سلامتی


آواکادو میوه‌ای سالم است و حدود 20 مواد غذایی حیاتی از جمله فیبر، پتاسیم، ویتامنی ای، ویتامین ب و فولیک اسید دارد. علاوه بر آن، آواکادو به بدن کمک می کند موادغذایی قابل حل در چربی مانند کاروتن ها را بیشتر جذب کند.

ویژگی های علمی


  • آواکادو آنزیمی دارد (مولکول هایی که به واکنش های شیمیایی کمک می کنند) که اکسیژن هوا را با پلی فنول های آواکادو ترکیب کرده و آن ها را به مولکل هایی به نام ملانین تبدیل می کند. ملانین ها رنگ تیره‌ای دارند و درواقع همان لکه های قهوه‌ای‌رنگی را تشکیل می دهند که روی این میوه شکل می گیرند.
  • با این حال، اگر محیط خیلی گرم  یا اسیدی باشد، این آنزیم ها عمل نمی کنند و هوای سرد هم فرایند کار آن ها را کند می کند. به همین خاطر است که می گوییم برای جلوگیری از تیره شدن رنگ آواکادو روی آن آب ترنج بریزید (به دلیل خاصیت اسیدی ترنج) یا نیمه دیگر آن را در یخچال نگه‌داری کنید (هوای سرد).
  • همچنین می توانیم برای جلوگیری از تیره شدن آواکادو آن داخل آب جوش بیندازیم اما این کار کمی ناخوشایند است. این موضوع درمورد سیب هایی که سیاه می شوند هم صدق می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *